HAKKIMIZDA

img_1

1999'dan beri Pamukova ve Geyve'deki 2 ayrı tesiste zeytinyağı üretimi yapan Mekece Işık, bölgenin en kaliteli imalatını gerçekleştirmektedir. Mekece Işık, Eskişehir Mihalgazi'den, İzmit Hereke'ye kadar bu bölgede yetişen zeytinleri, eski tabirle "değirmen usulü" olarak işletmektedir.

Mekece Işık, bölgenin bereketli topraklarında sofralık zeytin olarak üretilen Gemlik türü zeytinin ince ve ufak olanlarını yağlık olarak işler. Zeytincilikte ürün bir yıl bol, diğer yıl nispeten az olur. İşte bu koşullar göz önüne alındığında Mekece Işık ortalama yıllık 1200 ile 1500 ton arası yağlık zeytin işlemektedir.

Bölgemizde işlenen zeytinlerin yağ oranı ortalama %20'dir. Tesislerimizde işlenen zeytinlerden 5 kilo zeytinden, 1 kilo yağ alınır. Toplanan zeytinler Kasım, Aralık ayı boyunca 24 saat kesinti olmaksızın tesislerimizde işlenerek değerlendirilir. Mekece Işık'ın zeytin işleme sezonunda 30-35 kişi çalışını olup, bunların 3'ü tüm aylarda çalışan daimi işçidir.

Bölgede yetişen Gemlik tipi sofralık zeytini özelliklerine ve sınıfına göre işleyerek Mekece'de D-650 Karayolu üzerinde bulunan satış reyonumuzda müşterilerimize sunmaktayız.

img_1

Mekece'de bulunan satış mağazamızdan Türkiye'nin her yerine kargo ile zeytinyağı ve zeytin göndermekteyiz. Mekece Işık markalı zeytinyağı ve zeytinlerimiz gurbetçilerimiz aracılığı ile Avrupa'nın pek çok şehrine gönderilmektedir.